fryzjer

Fryzjer - symbol cyfrowy zawodu 514101

Zapisz się

FRYZJER (514101) zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje.

W wielu nowoczesnych, ekskluzywnych salonach fryzjerskich mycie włosów połączone jest z szeregiem dodatkowych usług takich jak masaż głowy, zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

Zadaniem fryzjera jest odpowiednie ostrzyżenie i wymodelowanie włosów, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez klienta. Obok strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów - farbowaniem, rozjaśnianiem, tworzeniem pasemek, balejażem, dekoloryzacją. Wiele salonów oferuje również usługi związane z przedłużaniem lub zagęszczaniem włosów czy zabiegami regeneracyjnymi włosów zniszczonych.

Kwalifikacja:

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich

Cele kształcenia: Absolwent kształcenia w zawodzie fryzjer powinien być przygotowany do
wykonywania następujących zadań zawodowych:

  1. Wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów
  2. Wykonywania zabiegów chemicznych włosów
  3. Wykonywania strzyżenia włosów
  4. Wykonywania stylizacji fryzur

Możliwość zatrudnienia:

  • Pracownie i zakłady fryzjerskie;
  • Własna działalności gospodarcza.

Możliwości uzyskiwania dodatkowych kwalifikacji w ramach obszaru kształcenia

Absolwent kształcenia w zawodzie Fryzjer po potwierdzeniu kwalifikacji Wykonywanie usług fryzjerskich oraz po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji Projektowanie i wykonywanie fryzur  możesz uzyskać dyplom potwierdzający tytuł Technika.

Zapisz się

Pliki do pobrania