Technik usług fryzjerskich

Jeżeli jesteś:
- pomysłowy,
- spostrzegawczy,
- odpowiedzialny.
Jeżeli cenisz:
- niezależność,
- piękno,
- poczucie estetyki.
Jeżeli chcesz:
- tworzyć modne fryzury,
- zdobyć atrakcyjny zawód..  
Twoja przyszłość Technik usług fryzjerskich to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy są pomysłowi , kreatywni, cenią sobie niezależność, mają poczucie piękna i estetyki.
Młodzież uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur,  wykonywania zabiegów koloryzacji włosów.
Oprócz tego, uczniowie korzystają z najnowocześniejszego na rynku fryzjerskim, oprogramowania i sprzętu komputerowego do badania struktury włosa oraz  wykonywania projektów fryzur.Mają możliwość  podnoszenia  swoich  kompetencji w zakresie sprzedaży i ekspozycji artykułów fryzjerskich.  Szkolą się, jak umiejętnie zarządzać zespołem oraz co bardzo ważne w zawodzie fryzjera,  podstaw komunikacji z klientem. A to wszystko pod okiem profesjonalistów i specjalistów w tej dziedzinie, bo warto uczyć się od najlepszych.

Z zatrudnieniem  nie ma kłopotu. Rynek usług fryzjerskich jest od lat ustabilizowany i zapotrzebowanie jest stałe. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych Salonach Fryzjerskich  czy też Fryzjersko - Kosmetycznych. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na studiach wyższych, a także miejsca, gdzie potrzebny jest stylista czyli teatry, telewizja, studia fotograficzne.
W zawodzie niezbędna jest wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, wysoka kultura osobista, spostrzegawczość, podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich i kosmetycznych.
Zawód fryzjera to zawód manualny, wymagający pewnych umiejętności np. odpowiednie trzymanie aparatów, narzędzi czy też przyborów fryzjerskich przy wykonywaniu zabiegów, które można posiąść tylko poprzez wielokrotnie powtarzane ćwiczenia.
Dlatego też oprócz zajęć teoretycznych kładziemy  przede wszystkim nacisk na solidną praktykę, która jest prowadzona w naszej szkolnej pracowni fryzjerskiej przez profesjonalnych, mających własne salony fryzjerów. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie szkoły w dwóch profesjonalnie wyposażonych pracowniach fryzjerskich, w pracowni kosmetycznej oraz pracowni stylizacji paznokci w której uczniowie zdobywają  umiejętności wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich i kosmetycznych.