Ognisko muzyczne

Ognisko muzyczne jest miejscem, które daje możliwość uzyskania praktycznej umiejętności gry na wybranym instrumencie, niezależnie od wieku czy posiadanego wykształcenia. Nauka odbywa się przez cotygodniowe, indywidualne lekcje. Naukę w ognisku muzycznym może podjąć absolutnie każdy, kto ma taką chęć i zapał do grania lub śpiewania! Nie ma tutaj limitu wieku, nie ma kryteriów, które trzeba spełnić, a zapisy są prowadzone cały czas (naukę można zacząć w każdej chwili). Nauka w ognisku muzycznym nie ma określonych ram czasowych (jednak aby uzyskać minimalne umiejętności warto nastawić się na naukę przez co najmniej rok). Dzięki temu, że zajęcia są prowadzone w trybie indywidualnym, istnieje możliwość dopasowania terminu lekcji do możliwości czasowych ucznia. W Zespole Szkół Twórczych w Ustroniu prowadzimy kształcenie na następujących instrumentach:

- fortepian/pianino

- gitara,

- skrzypce,

- flet poprzeczny,

- akordeon,

- śpiew.

W przypadku zebrania się grupy chętnych istnieje możliwość uruchomienia nauki również na innych instrumentach. Szkoła nie ma możliwości wypożyczenia instrumentu, więc rozpoczynając naukę trzeba dysponować dostępem do instrumentu w domu.
We wrześniu 2023 roku zostanie uruchomiona podstawowa szkoła muzyczna, więc w przypadku dzieci w wieku 5-8 lat będzie istniała możliwość kontynuowania nauki w szkole muzycznej.

Jeśli masz w sobie chęć lub myślałeś kiedykolwiek o graniu na instrumencie to nie czekaj – zapisz się już dziś!